Pozemní stavby

Napsal dne 15. 09. 2011

Co jsou to pozemní stavby? Obecně řečeno jsou to stavby domů, budov, hal, ploch, komunikací a objektů, jejichž větší část je umístěna na zemském povrchu.

 

Základním cílem v oblasti navrhování a realizace staveb pozemního stavitelství musí být vytvoření kvalitního prostředí pro účel, pro který je daný objekt navrhován, při zajištění odpovídající kvality po celou dobu předpokládané životnosti objektu. Pro dosažení uvedeného cíle, je třeba splnit řadu požadavků a skloubit je v konstrukčním řešení tak, aby byly všechny složky harmonicky vyváženy. K tomu je zapotřebí navrhnout konstrukci tak, aby splnila veškeré konstrukčně statické požadavky, stavebně fyzikální požadavky, požadavky architektonické, ekologické požadavky či požadavky protipožární ochrany

Pozemní stavby můžeme rozdělit do následujících skupin:

  • stavby pro bydlení – rodinné a bytové domy, rekreační domy či chaty

  • občanské stavby – zdravotnická a sociální zařízení, školská zařízení, sportovní stavby, kulturní objekty, budovy obchodu a služeb, administrativní budovy

  • průmyslové stavby

  • zemědělské stavby

Výstavbou pozemních staveb se zabývají různé developerské společnosti. Více informací o tomto tématu najdete na stránce Developeři.

Možná právě řešíte dilema, jestli raději koupit hotový dům, který ovšem nemusí všechny vaše představy splňovat na 100%, nebo si raději postavit svůj vlastní dům, což vám zase přinese nemálo práce a starostí. Jako ideální řešení se jeví program Excelent od společnosti Ekonomické stavby. Nad stavbou budete mít veškerou kontrolu, budete si moci vybrat pozemek, typ domu i vnitřní volitelné materiály, ale platit budete až za dokončený dům.

Podělte se s ostatními
    Pridat.eu

Novinky

31. 12. 2012

Nemovitosti kupujte jen u osvědčené realitní kanceláře!
Sháníte vlastní bydlení? Uvažujete o koupi vlastního rodinného domu, menšího bytu nebo o pronájmu nemovitosti? Pak jste tu správně!

30. 11. 2012

Hledáte bydlení? Pokud ano, správně ho financujte!
Informace o prodeji, pronájmu či koupi realit, financování bydlení a následně i zařizování interiérů vašeho domu nebo bytu.

Další novinky


Bulletin Ekonomických staveb


Další články

 

Doporučujeme

Developerské projekty - Geosan Development

Reality z celé ČR

Kladkostroje

Kuchyňské linky a nábytek pro dokonalé bydlení

Po návštěvě našich stránek si představte tuto budoucnost:

Sedíte na zahradě svého vlastního domu, který jste si pořídili za plné podpory portálu STAVBA-DOMU.cz, který vám pomáhal se stavbou od samého začátku až k realizaci. Díky online stavebnímu deníku, jednoduchému dokumentování postupu stavby a dalším praktickým pomocníkům jste vždy měli přehled o průběhu stavby. Abyste docílili pohodové atmosféry, grilujete na právě pořízeném grilu z portálu Grily-grily.cz a po Vašem boku sedí Váš skvělý ideální partner, kterého jste poznali prostřednictvím internetové seznamky ELITEDATE.cz. Partner se na vás usmívá a vy přemýšlíte, jakým dárkem byste mu udělali radost. Co takhle notebook, malý a skladný netbook či ještě mobilnější tablet a nebo snad ultratenký ultrabook? Jelikož je těžké se rozhodnout, vytisknete si parametry vybraných produktů na své tiskárně, která používá software uniFLOW od společnosti CANON a šetří tak vaše peníze.